Máš odvahu spraviť zmenu? 4


Je ľahké ostať v našom status quo. Kým nič nezmeníme, tak nič neriskujeme, je to pohodlnejšie a nemáme čo stratiť. Je toto zmýšľanie naozaj pravdivé? Nie. Máš čo stratiť. Každým dňom, kedy nič nespravíš, strácaš čas. Strácaš príležitosti. Strácaš zážitky a vedomosti.

Spraviť zmenu je riskantné, menej pohodlné, vyžaduje to viac úsilia z našej strany. Hoci vieme, že výsledok môže byť skvelý, nie sme pripravení prejsť cez to obdobie rizika, viac náhamy a života nie celkom vo vatičke.

Najťažšou vecou je spraviť to rozhodnutie zmeniť svoj status quo.

Najjednoduchšou vecou je nespraviť nič.

Máš na to? Máš odvahu spraviť to rozhodnutie? Lebo potom už je všetko ľahšie. Veci skrátka plynú, môže sa stať hocičo, ale už ťa to tak netrápi alebo nevystrašuje - pretože si preskočil cez tú hlavnú prekážku - tvoju vlastnú pohodlnosť.

Zmena je dobrá, nezáleží na tom, v akej situácii práve si. Či cestuješ, či pracuješ, či si nezamestnaný a hľadáš východisko. Ak robíš tú istú vec dlho, a strácaš entuziazmus, tak zmena ťa osvieži. Dá ti nový dych, novú vlnu entuziazmu.

Nové prostredie, noví ľudia, nové prekážky a zážitky oživia tvoju rutinu.

Tak čo, máš na to? Zmeň svoje status quo, sprav to rozhodnutie.

Ja som nedávno tiež potreboval novú vlnu entuziazmu a nové prostredie.

Pozdravujem z Bergen, Nórsko ;).

bergen norsko

Alebo si pozri moje knihy - jedna ti môže zmeniť život 😉

lukas cech eknihy o cestovani, financiach a uspechu


Cestovné poistenie od cestovateľov pre cestovateľov

Cestovné poistenie v zahraničí pre Backpackerov od True Traveller

Odchádzaš cestovať? Nezabudni sa poistiť. Už niekoľko rokov cestujem s poistením od True Traveller a môžem ho len odporučiť. Prečítaj si viac o cestovnom poistení pri dlhodobom cestovaní tu.


Kredit na ubytko zdarma

 • Pavel Starych

  Ahoj Lukas,

  presne si to trafil, to čo si napísal, sedí na mňa ako uliate. Odvaha to je to čo mi chýba. Mám strach urobiť rozhodnutie – zmeniť svoj život, opustiť pohodlie a istoty a pritom vo svojom vnútri túžim práve po tom. Nemáš nejakú radu ako nato?

  Pavel

  • Nazdar Pavel,

   vdaka! Nehladaj rady ako to spravit, sprav to. Sme velmi dobri v hladani rad, a manualov ako na to, citame mesiace o tom, ako to spravit, ale vsetko je to nic platne, ked to nakoniec nespravime.

   Predpokladam, ze si si uz dost toho precital a spravil prieskum, takze vies lepsie, ako ja, ci to zvladnes alebo nie. Takze jedine co chyba je …. spravit to 🙂

   a na to nie je ziaden recept, skratka pouzi vsetky vedomosti co mas a sprav to, ako to najlepsie vies.

   good luck 😉

   • Pavel Starych

    Máš pravdu, dík za radu

 • Fiiha, zdravim z Armenska do Dreveneho mestecka na zapade Norska. Ze sa odtrepes na sever Europy by som necakal. Ale Norsko je fakt pekne, urcite to stoji za to… mam nan len pekne spomineky a tiez aj na zvysok Skandinavie. Nikdy som tam vsak neskusal stopovat, tak dufam, ze to skusis a das vediet, ci to tam fici! 🙂