lukas cech peru stanovanie

Som čudák 31


Nepasujem do spoločnosti. Ľudia na mňa zazerajú. Robím veci ináč. Nebavia ma veci, ktoré bavia väčšinu. A ináč by som to ani nechcel.

Keď kráčam po ulici, tak sa ľudia obzerajú. Keď vôjdem do obchodu, tak zavládne krátke ticho. Ľudia nie sú zvyknutí na môj vzhľad, povedia si, “Aký čudák”.

Veľa času strávim osamote – čítam, pracujem, píšem, učím sa. Nepotrebujem byť lukas cech peru stanovaniestále v kontakte s inými, rodinou, priateľmi. Som zvyknutý byť sám, a samota mi vyhovuje. Samozrejme, že mám rád ľudí, rodinu a priateľov, ale väčšinu času rád trávim v kľude mojej vlastnej “spoločnosti”. Pretože takto som tvorivejší, relaxujem, rozmýšľam.

Pri rozhovoroch s bežnými ľuďmi (teda nie alternatívnymi cestovateľmi a podobne), mám poväčšinou opačný názor na veci, ako oni. S veľa vecami, ktoré sú pre nich bežné, nesúhlasím. Na väčšine vecí, o ktoré sa oni zaujímajú, mi nezáleží. Väčšina noriem, ktoré ľudia považujú za samozrejmosť, sú pre mňa postavené na hlavu. Myslím si, že ľudstvo ako také, je to najhoršie, čo sa tejto planéte zatiaľ stalo. (na individuálnej úrovni sa to líši).

Spôsob, akým žijem, je pre nich nepochopiteľný. Žijem mimo ich rutín, chápania, pravidiel a noriem. Taký vyvrheľ.

Áno, som čudák. A som na to hrdý.

Pretože, podľa čijej definície som čudák? Podľa definície ľudí, ktorí nemajú radi svoj život. Ktorí z pohodlia obývačky ďaleko nevyrazili. Ktorí majú skreslené vnímanie sveta prostredníctvom telky, náboženstva, politiky. Ktorí nerozmýšľajú za seba, ale sledujú dav. Ktorí sú nešťastní, pretože ich sny sú pochované pod kopou starostí, problémov, závisti a negativity.

Ale hlavne, som čudák podľa ľudí, ktorí majú o mne túto mienku z prvého pohľadu, bez toho, aby vedeli kto som, čo robím, prečo to robím, čo sú moje vášne a na čom mi záleží.

Byť vyvrheľom, nepasovať do spoločnosti, ktorá sa zaujíma len o seba, a svoj prospech, na úkor ostatných tvorov, prírody a ostatných ľudí, je pre mňa veľmi oslobodzujúce.

Som čudák. Žijem si po svojom a som na to hrdý. Neprišiel som na tento svet, aby som žil tak “ako sa má”, ale tak, ako chcem a ako to prospieva nášmu svetu, nie systému.

Finančná sloboda je potrebná pre realizáciu ďalších slobôd

Investujem a testujem rôzne spôsoby už vyše 8 rokov. ETF a indexové fondy sú jedným z najlepších spôsobov, ako dlhodobo budovať majetok a finančnú slobodu. A Finax.eu je konečne dobrá platforma pre Slovákov pre realizáciu tejto formy investovania - veľmi jednoducho. Viac o tom v článku o mojich investičných skúsenostiach a odporúčaniach.


Cestovné poistenie od cestovateľov pre cestovateľov

Cestovné poistenie v zahraničí pre Backpackerov od True Traveller

Odchádzaš cestovať? Nezabudni sa poistiť. Už niekoľko rokov cestujem s poistením od True Traveller a môžem ho len odporučiť. Prečítaj si viac o cestovnom poistení pri dlhodobom cestovaní tu.


Kredit na ubytko zdarma