Cez Indiu už fakt po svojom… 2


Len tak narýchlo - rozhodol som sa, že si Indiu prejdem naozaj po svojom. Žiadne autobusy, vlaky a iné prostriedky, ktoré neriadim ja, ale pustím sa od toho na dvoch kolesách - Royal Enfield - Bullet. 🙂

Čo za Enfield? Royal Enfield je kultová motorka v Indii, ja som ju spoznal cez knihu Shantaram (ktorú všetkým odporúčam!). Jej prezývka je Bullet. Prišiel som na to, že kúpiť motorku v Indii je jednoduché, aj keď  tu človek nemá trvalé bydlisko. Je to takisto lacné. Tak som si splnil jeden zo svojich snov - jazdiť na motorke, s batohom priviazaným o sedadlo, road trip cez vidiek, mestá a hlavne hory. K horám som ešte nedošiel, ale na tie sa teším na severe Indie... niekedy v Júni. Momentálne si prejdem juh - zastávka v Gokarna, v Goa, potom na sever cez Mumbai až niekam v Ladakh a ktovie kde všade medzi tým.

Takže nasledujúce mesiace si budem užívať šialenú premávku v Indii, deravé cesty, vyhýbanie sa kravám a autobusom, ktorých šoféri nemajú pud sebazáchovy... na tomto krásavcovi:

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Len toľko, neskôr napíšem viac o tom, aká sranda je kupovať motorku v Indii :).

 

Alebo si pozri moje knihy - jedna ti môže zmeniť život 😉

lukas cech eknihy o cestovani, financiach a uspechu


Cestovné poistenie od cestovateľov pre cestovateľov

Cestovné poistenie v zahraničí pre Backpackerov od True Traveller

Odchádzaš cestovať? Nezabudni sa poistiť. Už niekoľko rokov cestujem s poistením od True Traveller a môžem ho len odporučiť. Prečítaj si viac o cestovnom poistení pri dlhodobom cestovaní tu.


Kredit na ubytko zdarma

 • Lubo

  Ahoj…..tak tato myslienka ma drzi od doby, co som nasiel tuto CK:

  http://www.rajbas.sk/zajazdy-nepal-podhorie-a-np-na-motocykloch-29

  ….ALE Ty si ju rovno KUPIL!!!….no parada…tak stastne kilometre Ti prajem…a nech sluzi

  • Nazdar Lubo,

   za 1800 EUR si kupis letenku a motorku… a potom za nejakych 300 EUR mozes cestovat mesiace… Enfield v dobrej kondicke ta vyjde tak na 700-800 eur, letenka sa da za nieco pod 1000 EUR.

   A tu slobodu a moznost ist kam chces a kedy chces si nezaplatis samozrejme 🙂

   Dik, nech aj tebe sa vydari splnit si tento sen!
   Lukas